Help

poni makaroni
Very Important Person

Help

Tue May 07, 2019 10:58 am

Ako mi neko može pomoći oko ovoga, bila bih mu veoma zahvalna :D
Dakle, sinoć sam reinstalirala kanter, stim sam igrač. Ubacila sam cfg kao što je bio ranije, namestila launch options na stimu, opet isto kao i pre. I ne znam u čemu je stvar, ali čudno se okrećem. Niti je previše sporo, niti previše brzo. Ne znam ni da opišem. Sens je isti, dpi nije menjan, ne znam do čega to može biti. Užasno me iritira tokom igre jer osećaj nije isti. Da li je neko imao ovakav problem i kako se rešiti? :horror
Image
Ax.
Community Administrator
Ax.’s avatar

Tue May 07, 2019 11:37 am

C/P mi launch opcije koje koristis. Kazi mi koliko ti je m_rawinput, slikaj video settings, i reci mi ako igras na "Normal" rezoluciji da li je strech ili black bars?

Btw topic prebacen u support.
poni makaroni
Very Important Person

Tue May 07, 2019 1:24 pm

Launch opcije: -noforcemaccel -noforcemparms -noforcemspd -threads 4 -freq 75 -high -nomsaa -nofbo +gl_ansio 0
m_rawinput 0, stretch je
Video opcije: https://www.sendspace.com/file/9gakft
Image
rivorn
Global Moderator

Tue May 07, 2019 1:32 pm

Sta su sifre :o
Ax.
Community Administrator
Ax.’s avatar

Tue May 07, 2019 2:46 pm

dreamer wrote:
Tue May 07, 2019 1:24 pm
Launch opcije: -noforcemaccel -noforcemparms -noforcemspd -threads 4 -freq 75 -high -nomsaa -nofbo +gl_ansio 0
m_rawinput 0, stretch je
Video opcije: https://www.sendspace.com/file/9gakft
Koristis vertical sync sto je jako lose ako ne zelis da ti dpi, cpi misa prati frame tvoje grafike, onda mozes doziveti bas ono sto opisujes. Izjednacavanje frejma monitora sa snagom grafike i nije tako pametno, ni jedan "bolji" cs igrac ne koristi to. Tako da definitivno ugasi vertical sync

Sto se tice launch opcija sve je ok, sem -threads 4. To je glupost koju su iz valve-a omogucili, najvise se odnosi na serversku stranu a ne na strani klijenta, tako da ta opcija je bitnija na serveru, a ne na klijentu da se podesava. Umesto toga mozes koristiti -high gde ce Windows da ti pokrece aplikaciju (cs) kao hight priority u odnosu na ostale procese.

m_rawinput 0/1 ume da zavisi od samog drajvera misa, da li ces da koristis built in (koji je u samom misu) ili defaultni koji nudi cs. Meni se iskreno desavalo da na starom misu koristim 0, sada koristim 1 kako bih dobio isto ponasanje.

Nadam se da sam pomogao.
poni makaroni
Very Important Person

Tue May 07, 2019 5:09 pm

Pomogao si, hvala mnogo. Čim sam isključila vertical sync, odmah bolje. Živ bio! :D
Image
Ax.
Community Administrator
Ax.’s avatar

Tue May 07, 2019 5:39 pm

Super, moze lock i da se prebaci u resene tikete.

Return to “[ Solved Tickets ]”

Login  •  Register